Хотел изграден во традиционален архитектонски стил. Удобни соби, интернет, сателитска ТВ, ресторан, бар, room service, СПА услуги. Идеално место за зимски семеен одмор.
 
Локација:
На 5 минути од центарот на Банско и 1км од Гондола лифтот.
 Услуга:
Ноќевање со појадок (BED AND BREAKFAST), Полупансион – ноќевање со појадок и вечера (HALF BOARD)
 Опис на соби
Вкупно 50 соби. Сите соби имаат: 2 кревета, опремена кујна, фрижидер, централно греење, телефон, ТВ, купатило/туш, балкон.
Spa i wellness:
Базен, сауна, парна бања.
Adeona Spa & Wellness
Базен, сауна, хамам.
ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ
·         Базен и СПА
·         Градски превоз – трансфер до ски лифт;
·         Хемиско чистење;
·         Интернет Wi-Fi во лоби;
·         Масажа
·         Паркинг
·         Room Serice
·         Spa-Adeona Spa & Wellness базен, сауна, хамам
 ВО СОБИТЕ
·          Фрижидер
·          Сателитска телевизија
·          Телефон
·          Туш/Када
·          ТВ
 
Дополнителни информации
Кредитни картички:-Visa, ΜasterCard.
Нема услови за лица со посебни потреби;
Не е дозволено за домашни миленичиња
далечина од
Далечина од центарот: 500 m
 Жичара
Хотелски содржини и услуги
 Интернет
 Ресторан
 Хемиско чистење
 Хотелски паркинг
 24 часовна услуга во соба
сите соби се опремени со
 ТВ
 Сателитска ТВ
 Мини Бар
 Греење
 Бања/Тоалет
локација
X Координати: 41.8369002
Y координати: 23.4808026
Спа Услуги
 Зона за третмани
 Внатрешен базен (бесплатно)
 Сауна (бесплатно)
 Парна бања (бесплатно)
 Mасажа третмани
 
Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок  по лице
Слободна употреба на финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, затворен базен со џакузи
Ски гардероба за сопствена опрема
Слободен шатл-служба на ски-лифт
 Хотелско осигурување и 9% ДДВ
 
Минимален престој - 4 ноќевања за периодот 28.12.2017 - 03.01.2018!
 
Дополнително плаќање:
Надоместок за одмор - 0,50 евра по лице на ден
 
Максимална искористеност
Апартман 1 спална- 2 + 2 лица
Апартман 2 спални - 4 + 2 лица
 
Доплати:
Новогодишна вечера / не е задолжително / - 50.00 евра, деца 4 - 13.99 год. - 25.00 евра
 
Попусти:
Дете до 3,99 y.o - бесплатно
 
 Попусти за рана резервација :
20% попуст важи за сите резервации направени до 01.11.2017 и 100% депозит до 10.11.2017 година. Валидно на база на ББ.
15% попуст важи за сите резервации направени до 01.12.2017 и 100% депозит до 10.12.2017. Валидно на база на ББ.
 
Политика за откажување:
Пенали не се плаќаат за откажување  30 дена пред пристигнувањето за периодот:
28.12.2017 - 03.01.2018
По овој период се наплаќа 100% полнење
 
Пенали не се плаќаат за откажување  14 дена пред пристигнувањето за периодот:
22.12.2017 - 27.12.2017 и 04.01.2018 - 04.03.2018
По овој период се наплаќа 2 ноќевања
 
Пенали не се плаќаат за откажување  7 дена пред пристигнувањето за периодот:
15.12.2017 - 21.12.2017 и 05.03.2018 - 31.03.2018 година
По овој период се наплаќа 2 ноќевања
 
Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма