Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=61.8 MKD).
 
Во цената е  вклучено :
1 ноќевање по лице со појадок и вечера
Слободна употреба на затворен базен, фитнес, сауна, парна бања ,Wi-Fi
Хотелско осигурување, 9% ДДВ
 
Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 90€ / возрасен, 45€ / дете (6-12г.)
Доплата подземен паркинг 10 лева за 24часа се плаќа на лице место.
Доплата за Baby cot 5 лева дневно се плаќа на лице место.
Доплата за бањарки 5 лева со оставен депозит од 30 лева.
 
Минимален престој -
5 ноќевања за периодите 27.12.2017 - 03.01.2018 и 04.01.2018 - 28.02.2018!
Минимален престој -
3 ноќевања за периодите 01.12.2017 - 21.12.2017 и 22.12.2017 - 26.12.2017 и 01.03.2018 - 30.04.2018!
 
 
Максимален број на лица :
Двокреветна соба - 2 + 2 деца до 11,99 год
Студио - 2 + 1 дете до 3,99 год
Апартман 1 спална - 2 + 1 лице
Апартман 2 спални 
- 4 + 1 лице
 
Попусти:
Деца до 3,99 години на екстра кревет - бесплатно
 
Попусти за рана резервација :
30% попуст за рано резервација се применува за резервации направени до 15.08.2017 и целосно платени до 25.08.2017 година
25% попуст за рано резервација важи за резервации направени до 15.11.2017 и целосно платени до 20.11.2017 година
20% попуст за рано резервација важи за резервации направени до 01.12.2017 и целосно платени до 10.12.2017
15%  попуст за рани резервации се однесува на резервации направени до 15.12.2017 и целосно платени до 20.12.2017
 
Не е можно да се променат имињата и периодите за резервации направени со попусти од ЕБ!
 
ПОПУСТИ:
7 = 6, 9 = 8, 11 = 10 и 14 = 12 НЕ важи за пристигнувањето на пристигнувањата во периодот 27.12.2017 - 03.01.2018!
 
Попустите не можат да се комбинираат со попуст од предвремено резервација!
 
Политика за откажување:
Пенали не се плаќаат за откажување  5 дена пред пристигнувањето за периодот:
12.01.2017 - 21.12.2017
По овој период се наплаќа 100% полнење
 
Пенали не се плаќаат за откажување  9 дена пред пристигнувањето за периодот:
22.12.2017 - 26.12.2017
По овој период се наплаќа 100% полнење
 
Пенали не се плаќаат за откажување  25 дена пред пристигнувањето за периодот:
27.12.2017 - 03.01.2018
По овој период се наплаќа 100% полнење
 
Пенали не се плаќаат за откажување  9 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.04.2018 - 28.02.2018
По овој период се наплаќа 50% од вкупниот износ
 
Пенали не се плаќаат за откажување  5 дена пред пристигнувањето за периодот:
03.01.2018 - 30.04.2018
По овој период се наплаќа 100% од цената.
 
"Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .  
 
"

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма