Локација: на 1.5 километар од Гондолата, на 450 метри од центарот на Банско
Капацитет: 127 студија и апартман
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, ски остава, СПА центар (затворен базен, две сауни, Џакузи, солариум, парна бања, масажа, хидро масажа), чување и нега на деца 2-6 год., подземен паркинг.
Опременост на собите: ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, минибар и фен
 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=61,8 MKD).
 
Во цената е вклучено:
1 ноќевање со појадок  по лице
Слободно користење на БИО басен со систем за хидромасажа, солен басен, релакс зона, мраз соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
Бејбиситерка за деца од 3 до 6 год. Од 08:00 до 22:00 часот
Wi-Fi
Шатл-автобус до првата станица на ски-лифтот , закажан на рецепција.
Хотелско осигурување и 9% ДДВ
 
Во цената НЕ е вклучено:         
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Вечера - 14,00 евра за возрасни дневно и 7,00 евра за дете (4-11,99) дневно.
Божиќна вечера / задолжително / - 43,00 евра за возрасни и 21,50 евра за дете (4-11,99).
Нова година Гала вечера во главниот ресторан / задолжително / - 110,00 евра за возрасни и 55,00 евра за дете (4-11,99).
Нова Годишна вечера во италијанскиот ресторан / опционално / - 150,00 евра за возрасни и 75,00 евра за дете (4-11,99).
 
Минимален престој 4 ноќевања за перидот 21.12.2017 - 27.12.2017 и 28.12.2017 - 02.01.2018!
 
Максимален број на лица :
Студио Лукс 2 + 1 дете
Studio Lux - еднократна употреба 1 лице
Стан Лукс 2 + 1 лице.
Апартман Delux 2 + 2 деца или 3 + 1 дете
Апартман ексклузивен 2 + 2 деца или 3 + 1 дете
Апартман 2 спални  Лукс 4 + 1 човек / минимум 4 лица  целосно плаќаат
 
Попусти:
Дете до 3,99 год. Со 2 возрасни лица - бесплатно
Прво дете од 4 до 11,99 год. На дополнителен кревет со 2 возрасни лица - бесплатно на ББ
Второ дете од 4-11,99 y.o на дополнителен кревет со 2 возрасни лица во апартман лукс / ексклузивен - бесплатно на BB
Трето дете од 4 - 11,99 .о на дополнителен кревет со 2 возрасни лица во апартман лукс / ексклузивен - 15,00 евра дневно на BB
Едно дете од 4 - 11,99 год. На редовно лежај со 1 возрасен во студио - 20% попуст од цената за возрасни
Две деца од 4 до 11,99 год. Со 1 возрасен во студиото - секое дете има попуст од 50% од редовната цена на возрасни.
Возрасен на дополнителен кревет - 40% попуст
 
 Попусти за рана резервација :
15% попуст за предвремени резервации за сите резервации направени до 15.10.2017 и целосно платени до 30.10.2017
10% рано резервирање за сите резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 01.12.2017
 
Попусти:
7 = 6, 14 = 12 важи за периодите 08.01.2018 - 20.01.2018 и 11.02.2018 - 10.04.2018
 
Попустите НЕ се комбинираат со предвремените резервации!
 
 
Политика за откажување:
Пенали не се плаќаат за откажување 9 дена пред пристигнувањето за периодот:
12.01.2017 - 20.12.2017 и 05.03.2018 - 10.04.2018
По овој период се применува 1 ноќ
 
Пенали не се плаќаат за откажување 16 дена пред пристигнувањето за периодот:
21.12.2017 - 27.12.2017 и 03.01.2018 - 07.01.2018 и 22.01.2018 - 17.02.2018
По овој период - 100% наплаќаат апликации
 
Пенали не се плаќаат за откажување 25дена пред пристигнувањето за периодот:
28.12.2017 - 02.01.2018
По овој период - 100% наплаќаат апликации
 
Пенали не се плаќаат за откажување 16 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.08.2018 - 21.01.2018
По овој период - важи 1 ноќ
 
Пенали не се плаќаат за откажување 9 дена пред пристигнувањето за периодот:
18.02.2017 - 04.03.2018
По овој период се применува 1 ноќ
 
Сите откажувања и / или промени може да се направат до 18:00 часот по бугарско време.
 
Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма