Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=61.8 MKD).
 
Во цената е вклучено:
1 ноќевање со појадок и вечера по лице
користење на базен, фитнес,сауна, парна бања, џакузи, паркинг и интернет.
Хотелско осигурување  и 9% ДДВ
 
Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој, 1€ на ден за возрасни и деца ( 2-12 г.)
Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна) 60€/ возрасен, 25€ дете (2-12)
Доплата за Божиќна вечера 25.12.2015( задолжителна)  35€ / возрaсен , 15€ / дете (2-12г).
 
Минимален престој - 5 ноќевања за периодот 29.12.2017 - 01.01.2018!
 
Максимален број на лица:
Студио - 2 + 1 лица
Еднособен стан - 2 + 2 лица
 
Попусти:
Дете 3-12,99 год. На редовно легло - 50% попуст
1-во дете 3-12,99 год. На дополнителен кревет - бесплатно
2-ро дете 3-12,99 год. На дополнителен кревет во апартман - 70% попуст
Возрасен на дополнителен кревет - 30% попуст
 
Попуст за предвремено резервација:
15% попуст за предвремени резервации за сите резервации направени до 31.10.2017 и целосно платени до 10.11.2017
10% попуст за предвремени  резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 10.12.2017
 
Попусти:
6 = 7 за пристигнувања 01.12 - 21.12.2017 и 08.01 - 25.02.2018 и 05.03 - 09.04.2018
 
Политика за откажување:
Пенали не се плаќаат за откажување  од 5 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.12.2017 - 21.12.2017 и 05.03.2018 - 09.04.2018 и 16.02.2018 - 04.03.2018
По овој период - важи 1 ноќ
 
Пенали не се плаќаат за откажување  од 7 дена пред пристигнувањето за периодот:
22.12.2017 - 28.12.2017 и 07.01.2018 - 21.01.2018 и 22.01.2018 - 15.02.2018
По овој период - важи 1 ноќ
 
Пенали не се плаќаат за откажување  од 21 дена пред пристигнувањето за периодот:
29.12.2017 - 01.01.2018
По овој период се наплаќа 100% полнење
 
Пенали не се плаќаат за откажување  од 14 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.02.2018 - 01.06.2018
По овој период се наплаќа 100% полнење
 
Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма