Цена: 6.400.00 ден.


 

Нова 2020 година во
АТИНА

Пиреа  Пелопонез

 

29.12.19 Поаѓање во 20ч, ноќно возење со попатни паузи.

30.12.19 Пристигнување во Атина во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со водич: плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Храмот на Зевс, Адријановата Порта, Акропол... Сместување во хотел во центарот на Атина. Вечерта факултативна вечера во Таверна на Плака со богато мени и програма на грчки песни и игри. Ноќевање.

31.12.19 Појадок. Факултативен целодневен излет до Пелопонез со локален водич. Посета на Коринтскиот канал, најакустичниот амфитеатар од Античка Грција - ЕпидаурусМикена - Античкиот град на Кралот Агамемнон и гробницата на Агамемнон. Враќање во Атина. Вечерта Дочек на новата 2020 г. на плоштад или во Таверна на Плака со богато мени и програма на грчки песни и игри. Ноќевање.

01.01.20 Појадок. Полудневен излет со посета на најголемото пристаниште на Балканот - Пиреја со нејзините марини, со најмодерни јахти од целиот свет, па се оди до Глифада - најпознато излетничко место на Атињани, со убави плажи и вили. Потоа преку Атина патувањето продолжува за Македонија, ноќно возење со попатни паузи.

02.01.20 Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.
 
ЦЕНА: 6400 денари
 
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
- автобуски превоз на наведената релација
- сместување на база 2 НП во хотел со 3* во Атина
- разглед на Атина со локален водич
- излет до Пиреа, Глифада
- организација на аранжманот и лиценциран придружник на групата
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
- задолжително патничко осигурување - без франшиза (200 ден.)
- факултативен целодневен излет до Пелопонез со водич - 20 €
- вечера во Таверна со програма 30 € (на 30.12.2019), 40 € на 31.12.2019
- влезници за локалитетите.
 
Напомена: Рок на пријавување до 20.12.2019 година.
Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.