23 - ти Октомври
                    БАНСКО – Сандански

                                                                                    20/10 до 22/10 2018
 

                                                                     ЦЕНА: 4400 денари

 

1 ден 20.10.18 Поаѓање во 05 часот од  Битола преку Струмица за Банско со попатна посета на бањскиот центар Сандански - слободна прошетка во центарот на градот (1 - 2 часа). Продолжување за Банско - најголемиот летно - зимски центар на Балканот, сместување во хотел Sunrise Park&Spa со 4*. Можност за користење на базен, сауна, како и бесплатен WI - FI во хотелот.Вечера – шведски стол со вклучени пијалоци за време на вечерата. Ноќевање.

2 ден 21.10.18 Појадок - шведски стол. Слободно време за индивидуални активности во Банско. Во хотелот бесплатно користење на базен, сауна, фитнес.. Ручек – шведски стол со вклучени пијалоци за време на ручекот. Во хотелот бесплатно користење на базен, сауна, фитнес... Вечера - шведски стол со вклучени пијалоци за време на вечерата. Ноќевање.

3 ден 22.10.18 Појадок - шведски стол. Слободно време за индивидуални активности во Банско. Факултативен излет со автобус до ски терените на Пирин планина. Ручек – шведски стол со вклучени пијалоци за време на ручекот. Поаѓање за Македонија со попатни паузи ипристигнување во Битола во доцните вечерни часови.
 
ЦЕНА: 4400 денари

Деца до 6 години плаќаат 1000 денари, од 6 - 12 години 50 % од цената а деца над 12 години плаќаат 70 % од цената во соба со двајца возрасни и користат седиште во автобус, дополнителен кревет, храна и пијалоци.
Со сопствен превоз: 3200 денари
Деца до 6 години гратис, од 6 - 12 години плаќаат 50 %, а деца над 12 години 70 % од цената во соба со 2 возрасни.
 
Во цената е пресметано:
- автобуски превоз на дадената релација,
- 2 полни пансиони со вклучени пијалоци за време на оброците - во хотел со 4* (бесплатно користење на  затворен базен, фитнес, сауна, интернет...)
- попатни посети на Сандански
- организација и придружник на патувањето.

 Во цената не е пресметано:
       - патничко здравствено осигурување
   - доплата за излет до ски-терените со автобус - 5 еур
 
  Напомена: Рок на пријавување до 15.10.2018 година.
Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.

Есенски понуди 2018

Дестинации

Чартер програма