ХУРГАДА (ЦРВЕНО МОРЕ)
Септемвриски LAST MINUTE

 

  Site hoteli se so All Inclusive (AI) usluga ,

osven SENSIMAR PREMIER LE REVE HOTEL & SPA 5* - koj e so Ultra All Inclusive (UAL)

 

 

 

ХОТЕЛ 13.септ 13.септ 17.септ 20.септ
7н / 7д 14н / 14д 10н / 10д 7н / 7д
ROYAL STAR EMPIRE HOTEL 3* (ex Triton) 299 € 399 € 399 € 339 €
ROYAL STAR EMPIRE BEACH 3*+ 309 € 419 € 419 € 349 €
SPHINX AQUAPARK BEACH RESORT 4* 349 € 499 € 479 € 399 €
MINAMARK RESORT & SPA 4* 359 € 499 € 439 € 369 €
ROYAL STAR BEACH RESORT 4* 359 € 499 € 469 € 389 €
ELYSEES APART HOTEL 4* 359 € 459 € 429 € 359 €
REGINA SWISS INN RESORT 4* 379 € 519 € 479 € 389 €
SUNNY DAYS PALMA DE MIRETTE 4* 379 € 539 € 439 € 379 €
RED SEA TAJ MAHAL RESORT 5* (ex Nabila) 389 € 559 € 459 € 389 €
BELLA VISTA RESORT HOTEL 4* 399 € 599 € 499 € 399 €
MIRAGE BAY RESORT & AQUAPARK 4* 399 € 599 € 499 € 399 €
LE PACHA HOTEL 3*+ 415 € 569 € 479 € 389 €
SEAGULL RESORT HURGHADA 4* 439 € 619 € 529 € 459 €
SUNNY DAYS EL PALACIO 4* 455 € 579 € 479 € 399 €
MERCURE HURGHADA HOTEL 4* (ex Sofitel) 459 € 699 € 579 € 459 €
SERENITY FUN CITY MAKADI BAY 5* 459 € 699 € 579 € 459 €
GRAND PLAZA RESORT 4* 459 € 699 € 459 € 459 €
MOVENPICK RESORT SOMA BAY 5* 459 € 699 € 579 € 449 €
PYRAMISA SAHL HASHEESH RESORT 5* 459 € 699 € 619 € 499 €
HAWAII LE JARDIN AQUA PARK 5* 479 € 599 € 439 € 379 €
HAWAII RIVIERA AQUA PARK 5* 479 € 599 € 439 € 379 €
LONG BEACH RESORT 4* (ex HILTON) 499 € 789 € 639 € 499 €
OLD PALACE RESORT 5* 499 € 799 € 649 € 519 €
HILTON RESORT 5* 539 € 769 € 619 € 499 €
ALBATROS CITADEL 5* (ex Citadel Azur) 579 € 859 € 699 € 559 €
MARRIOTT RED SEA RESORT 5* 589 € 949 € 789 € 599 €
SENTIDO PALM ROYALE 5* 619 € 1.019 € 799 € 619 €
TROPITEL SAHL HASHEESH 5* 659 € 1.059 € 849 € 659 €
JAZ MAKADI OASIS 5* 679 € 1.099 € 869 € 679 €
ALBATROS PALACE RESORT 5* 679 € 1.099 € 869 € 679 €
ALBATROS WHITE BEACH 5* 699 € 1.139 € 959 € 775 €
SHERATON SOMA BAY RESORT 5* 869 € 1.499 € 1.159 € 869 €
SENSIMAR PREMIER LE REVE HOTEL & SPA 5* 899 € 1.559 € 1.199 € 899 €
*** ЦЕНА за Бесплатно ДЕТЕ во соба: 239 еур.
*** Аеродромските такси не се вклучени во цената (80 еур по лице).

 
 
 
 
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ
 
1. ден    СКОПЈЕ – ХУРГАДА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Хургада во утринските часови. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Превземање и сместување во собите според хотелски правила (по 14:00 часот).
од 2 до 7/10/14. ден     ХУРГАДА
Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Хургада. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (крстарење со брод; нуркање; пустинско сафари; посета на Луксор и / или Каиро, итн...).
8/11/15. ден (враќања во ЧЕТВРТОК)   ХУРГАДА – СКОПЈЕ
Одјавување и напуштање на собите во раните утрински часови по што следува организиран трансфер до аеродромот. Предавање на багажот  два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје според претходно најавеното време.
 
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
  • 7 или 14ноќи на база наведената услуга
  • Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
  • Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
  • Организација на аранжманот
 
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
  • Аеродромски и административни такси во износ од 80еур
  • Патничко здравствено осигурување
  • Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
  • Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.
 
За резервација потребни се точни податоци од патниците и авансна уплата од најмалку 30% од вкупната вредност на аранжманот.