Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок и вечера по лице
Употреба на базен, финска сауна, парна бања, турска бања, инфрацрвена сауна, фитнес, џакузи, интернет
Ски остава за сопствена опрема
Шатл-автобус до првата станица на ски-лифтот Гондола закажан на рецепцијата
Паркинг
Хотелско осигурување и 9% ДДВ
 
Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1 € возрасен / 0,5 € деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера ( не е задолжителна ) 70€ / возрасен, 35€ / дете (6-12г.)
Mинимум престој 5 ноќевања во периодот 26.12-01.01.2018 & 02.01-08.01.2018, 3 ноќевања во периодот 09.01-28.02.2018
Доплата за ручек 9 € возрасен и 4,5 € деца од 6-12 год.
 
Минимален престој 5 ноќевања за периодите 26.12.2017 - 01.01.2018 и 01.02.2018 - 08.01.2018!
Минимален престој 3 ноќевања за периодот 01.09.2018 - 28.02.2018!
 
Максимален број на лица:
Апартман со 1 спална 2 + 2 лица
Апартман со две спални со 4 + 2 лица
 
Попусти :
Дете до 5,99 години - бесплатно
Дете од 6 до 11,99 години на дополнителен кревет - 10,00 евра дневно
Возрасен на дополнителен кревет - 20,00 евра дневно
 
 Попусти за рана резервација :
20% попуст за предвремени резервации за сите резервации направени до 30.09.2017 и целосно платени до 05.10.2017
15% попуст за предвремени резервации за сите  резервации направени до 30.10.2017 и целосно платени до 05.11.2017
10% попуст за предвремени резервации за сите резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 05.12.2017
 
НЕ Е можно да направите промени за резервацијата со попуст на ЕБ!
Откажувањето за резервација со попусти од Еб до 10.12.2017 година е без казни. По овој период откажувањето ќе биде наплатено со 50% од крајниот износ!
 
 
Попусти:
6 = 5 за пристигнувања 19.12.2017 - 25.12.2017 и 02.01.2018 - 01.04.2018
7 = 6, 10 = 9, 14 = 12 за пристигнување во периодите 19.12.2017 - 25.12.2017 и 02.01.2018 - 01.04.2018
 
Попустите може да се комбинираат со попуст од предвремено резервација!
 
Политика за откажување:
Пенали не се плаќаат за откажување  29 дена пред пристигнувањето за периодот:
26.12.2017 - 01.01.2018
По овој период се наплаќа 100% од вкупниот износ
 
Пенали не се плаќаат за откажување  од 16 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.02.2018 - 08.01.2018
По овој период се наплаќа 2 ноќевања
 
Пенали не се плаќаат за откажување 14 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.09.2018 - 28.02.2018
По овој период се наплаќа 2 ноќевања
 
Пенали не се плаќаат за откажување  9 дена пред пристигнувањето за периодот:
19.12.2017 - 25.12.2017 и 01.03.2018 - 01.04.2018
По овој период се наплаќа 2 ноќевања
 
Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма