Локација: 100м од центарот на Банско, 900м од Гондолата 
Капацитет: 81 стандардна соба, 4 двокреветни лукс соби, 3 фамилијарни соби и 1 претседателски апартман. 
Хотелски содржини: 2 ресторани (A-La-carte и бугарски национален ресторан), внатрешен базен со посебен дел за деца, фитнес, масажа, SPA центар, салон за убавина, солариум, џакузи, сауна, турска бања, доктор, интернет кафе, Wi-Fi во лоби бар, остава за скии, конференциска сала, перална, сеф, shuttle бус до Гондола, паркинг...
Опременост на собите: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сеф, интернет (кабловски), тоалет, фен.
* Цените не се валидни за периодот 06.12.2017 - 09.12.2017
 
Во цената се вклучени:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера
Слободна употреба на базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања, џакузи
Ски остава  за сопствена опрема
Бесплатен шатл-автобус до првата станица на ски-лифтово Гондола / освен за периодот 01.12.2017 - 21.12.2017 /
Осигурување на хотелот, 9% ДДВ
 
Минимален престој - 3 ноќевања за сите периоди, освен периодите 01.12.2017 - 21.12.2017 и 04.03.2018 - 31.03.2018!
 
Максимална искористеност
Еднокреветна соба - 1 човек
Двокреветна соба - 2 + 1 дете
Двокреветна соба со балкон - 2 лица
Двокреветна соба економик 2 лица 
Двокреветна соба Лукс - 2 + 2 лица
 
Во цената не  е вклучено:
Божиќна вечера / задолжително / 25,00 евра за возрасни и 12,50 евра за дете 7 - 13,99 год
Новогодишна вечера Второ ниво во таверна / задолжително / 60,00 евра за возрасни и 30,00 евра за дете 7 - 13,99 год.
Новогодишна вечера прво ниво во таверна / задолжително / 90,00 евра за возрасни и 45,00 евра за дете 7 - 13,99 и 30,00 евра по дете до 6,99 год. со новогодишна вечера, и бесплатно без новогодишна вечера.
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
 
Попусти:
Прво дете до 6,99 год. На дополнително легло - бесплатно
Второ дете до 6,99 год. На дополнителен кревет - 70% попуст
Дете до 6,99 год. На редовно лежај со 1 возрасен - цена за еднокреветна соба
Прво и второ дете од 7-13,99 год. На дополнителен кревет со 2 возрасни лица 50% попуст
Прво дете од 7-13,99 год. На редовно лежај со 1 возрасен - 30% попуст
Возрасен на дополнителен кревет - 30% попуст
 
Попусти за рана резервација :
20% попуст за предвремени резервации за сите резервации направени до 30.09.2017 и целосно платени до 05.10.2017
15% попуст за предвремени резервации за сите резервации направени од 01.10.2017 до 31.10.2017 и целосно платени до 05.11.2017
10% попуст за предвремени резервации за сите резервации направени од 01.11.2017 до 30.11.2017 и целосно платени до 05.12.2017
 
Попусти:
7 = 6, 14 = 12 важи за пристигнување од 03.01.2018
 
Попустите не  може да се комбинира со ЕБ попустите!
 
Политика за откажување
Пенали не се плаќаат за откажување 9дена пред пристигнувањето за периодот:
01.12.2017 - 21.12.2017 и 04.03.2018 - 31.03.2018
По овој период - важи 1 ноќ
 
Пенали не се плаќаат за откажување 12 дена пред пристигнувањето за периодот:
22.12.2017 - 28.12.2017 и 18.01.2018 - 03.03.2018
По овој период се применува надоместок од 2 ноќевања
 
Пенали не се плаќаат за откажување 29 дена пред пристигнувањето за периодот:
29.12.2017 - 02.01.2018
По овој период 100% казна
 
Пенали не се плаќаат за откажување 16 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.03.2018 - 06.01.2018
По овој период - важи 1 ноќ
 
Пенали не се плаќаат за откажување 16 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.07.2018 - 17.01.2018
По овој период - важи 1 ноќ
 
Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма