Локација: во долината на Разлог.
Капацитет: 3 области: езеро, Пирин езеро и Даоунтаун.
- Пирин езеро: формира група на две апартмански згради наречени кули и поединечни вили.
- Езеро: содржи: 3 мали идентични секции со шест апартмански секции.
- Даунтаун: се состои од 6 објекти со широк опсег на апартмани.
Хотелски содржини: спа центар, отворен и затворен базен, фитнес, два тениски терена, куглана, пинг понг, игротека, интернет сала, фризер, конференциска сала, паркинг, главен ресторан со камин, грил, традиционален ресторан – Механа, лоби бар, витамин бар.
Опременост на собите: сателитска ТВ, сеф, телефон, мини бар, бања.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=61,8 MKD).

Во цената е вклучено: 
1 ноќевање со појадок и вечера по лице 
користење на термалната зона која вклучува: внатрешен и надворешен базен, фитнес, џакузи ,финска и инфраред сауна, ледена фонтана, топли столици, лакониум, парна бања,  WiFi интернет
Хотелско осигурување  и 9% ДДВ

Во цената НЕ е вклучено: 
Туристичка такса за престој,  1 € возрасен / 0,5деца 2-12г. на ден. 
Цените не вклучуваат пијалоци.  
Данок на заедницата / задолжително / - 5,00 евра по лице за престој
Доплата за божиќна вечера / задолжително / 33,00 евра за возрасни и 16,50 евра за дете / 2 - 11,99 /
Новогодишна покана за вечера / задолжително / 77,00 евра за возрасни и 38,50 евра по дете / 2 - 11,99 /

Максимален број на лица:
Двокреветна соба 2 + 1 лице
Еднокреветна соба 1 лице
Делукс соба - 2 + 1 лице
Suite - 2 + 2 лица

Попусти:
Дете 2 - 11,99 години сместени на дополнителен кревет со 2 возрасни лица - бесплатно
Дете 2 - 11,99 години сместени на редовно лежај со 2 возрасни лица - 50% попуст
Возрасен на дополнителен кревет - 20% попуст

Попусти за рана резервација :
15% попуст за предвремени резервации за сите резервации направени до 31.10.2017 година и целосно платени до 05.11.2017
10% попусти за предвремени резервации за сите резервации направени од 01.11.2017 до 30.11.2017 и целосно платени до 01.12.2017

Политика за откажување:
Пенали не се плаќаат за откажување  35 дена пред пристигнувањето за периодот:
29.12.2017 - 11.01.2018
По овој период се наплаќа 100% полнење

Пенали не се плаќаат за откажување  9 дена пред пристигнувањето за периодот:
26.01.2018 - 15.02.2018
По овој период се применува 1 ноќ

Пенали не се плаќаат за откажување  30 дена пред пристигнувањето за периодот:
15.12.2017 - 28.12.2017 и 12.01.2018 - 25.01.2018 и 16.02.2018 - 01.03.2018
По овој период се применува 1 ноќ

Пенали не се плаќаат за откажување  9 дена пред пристигнувањето за периодот:
12.01.2017 - 14.01.2017 и 02.03.2018 - 02.04.2018
По овој период се применува 1 ноќ


Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма