Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=61,8 MKD).
 
Во цената е вклучено:
1 ноќевање со појадок или појадок и вечера по лице
користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, снежна соба,  транспорт до ски гондолата.
Хотелско осигурување и 9% ДДВ
 
Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1 € возрасен / 0,5 € деца 2-12г. на ден.
Новогодишна вечера / задолжително / - 74,00 евра за возрасни и 37,00 евра за дете (6 -11,99). За деца до 5,99 години не ја користат Новогодишната вечера, но имаат седиште
Божиќна вечера / не задолжително / - 34,00 евра за возрасни и 17,00 евра за дете (6- 11,99). За деца до 5,99 години не ја користат Божиќната вечера, но имаат седиште
Паркинг: 5€ дневно
Доплата за дефинирање на број на соба во хотел 15 € од ноќевање од соба.
Доплата за Делукс соба 15 € од ноќевање од соба.
 
Минимален престој 4 ноќевања за периодот 28.12.2017 - 02.01.2018!
 
Максимален број на лица:
Еднокреветна соба - 1 лице
Двокреветна соба - 2 + 1 лице
Студио - 2 + 1 лица
Семеен апартман - 2 + 2 лица
 
Попусти:
Дете до 5,99 години со 2 возрасни лица - бесплатно
Дете до 5,99 година со 1 возрасни - цена за еднокреветна соба
Дете од 6 до 11,99 години на дополнителен кревет со 2 возрасни лица во двокреветна соба / апартман 3,00 евра дневно на BB
Дете од 6 до 11,99 години на дополнителен кревет со 2 возрасни лица во двокреветна соба / апартман - 8,00 евра дневно на HB
Возрасен на дополнителен кревет во апартман - 15,00 евра дневно на BB
Возрасен на дополнителен кревет во апартман - 24,00 евра дневно на HB
 
 Попусти за рана резервација :
20% попуст за предвремени резервации важи за сите резервации направени до 30.09.2017 и целосно платени до 25.10.2017 - не важи за периодот 28.12.2017 - 12.01.2018 година, вкл.
15% попуст за предвремени резервации важи за сите резервации направени до 15.11.2017 година и целосно платени до 25.11.2017 година - не важи за периодот 28.12.2017 - 12.01.2018 година, вкл.
15% попуст за предвремени  резервации се применуваат за сите резервации направени до 30.09.2017 и целосно платени до 25.10.2017 - важи за периодот 28.12.2017 - 12.01.2018 година, вкл.
10%  попуст за предвремени резервации се применуваат за сите резервации направени до 15.11.2017 година и целосно платени до 25.11.2017 година - важи за периодот 28.12.2017 - 12.01.2018 година вкл.
 
ЕБ попустите важат за престој од минимум 6 ноќевања !!!!
Невозможно е да се сменат периодите на имиња / престој за резервацијата која ги вклучува попустите за ЕБ !!!!
ЕБ попустите НЕ се валидни за додатоците!
 
Попусти:
7 = 6, 10 = 9, 14 = 12 важи за престој во периодот 01.12.2017 - 27.12.2017 вкл. и 13.01.2018 - 31.03.2018 година вкл.
 
Попустите се комбинираат со попуст од предвремено резервација!
 
Политика за откажување:
Пенали не се плаќаат за откажување  25 дена пред пристигнувањето за периодот:
28.12.2017 - 02.01.2018
По овој период се применува 100% тарифа
 
Пенали не се плаќаат за откажување  7 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.03.2018 - 12.01.2018 и 27.01.2018 - 16.02.2018
По овој период - се наплатува 2 ноќевања
 
Пенали не се плаќаат за откажување  5 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.12.2017 - 27.12.2017 и 13.01.2018 - 26.01.2018 и 17.02.2018 - 31.03.2018 година
По овој период - се наплатува 2 ноќевања
 
Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма