Интерхотел 4* – Сандански   

 

 

Interhotel Сандански - пакет 14-16.02

 

 

Сандански 14-16/02/2020

Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

Сместување / капацитет Промо цени до 20.01.2020 Цени од 21.01.2020
Двокревeтна лукс соба / цена за 2 лица / 145€ 155€
Еднокревтна соба / цена за 1 лице / 105€ 115€
Двокреветна+еднокревтна соба / цена за 3 возрасни лица / 245€ 265€
доплати на ден за лице
Дете од 0-03,99 год. во соба е бесплатно
Дополнително легло за дете 4-11,99 во соба 12 
Дополнително легло за дете 12–15,99 во соба 28 

Цените се во  се плаќа во денари, 1  = 62 денари

Промо цените се валидни за резервации и целосна уплата до 20.01.2020!

капацитет на сместувањето минимум во соба максимум во соба
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 1 возрасен+1дете до 15.99 г. +1 дете до 3.99 г.
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 1 возрасен+1дете до 3.99 г.

 

Во цената Е вклучено Во цената НЕ Е вклучено
2 ноќевања со појадок
Користење СПА центарот
Безжичен интернет
Туристичка такса
Паркинг
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

 

Доплата за превоз од / до Битола Доплата за превоз од / до Скопје
Возрасен 25 €
Дете 2-12 г. 15 €
Возрасен 30 €
Дете 2-12 г. 15 €

Погледнете ја програмата со организиран превоз на следната страна

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

14.02.2020 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање


15.02.2020 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот.Ноќевање.

16.02.2020 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Напомена:
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот , во тој случај важат цените по редовен ценовник. 

 

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма