КАРНЕВАЛ во ВЕНЕЦИЈА и Верона - посета на Трст -шопинг Палманова

Венеција град чудо, град од соништата кој плени со своите разнобојни палати, канали, тесни улички, безброј мовчиња, мали плоштади. Волшебниот Венецијански карневал и гондолата се симболи на Венеција. Верона асоцијација на љубовта позната по Шекспировата Ромео и Јулија.

01.3.19 Поаѓање во 15 часот од Битола со туристички автобус. Патот води преку Србија, Хрватска и Словенија - најголемиот и најмодерен туристички комплекс на Италија  со попатни одмори.
02.03.19 Пристигнување во Трст во утринските часови. Слободно време за прошетка низ центарот на градот при што ќе се видат: плоштадот Пјаца дел унита де Италија, градското собрание, фонтаната четири континенти со 4 статуи. Се продолжува за Кавалино и Лидо Ди Јесоло.Сместување во хотел и слободно попладне во Лидо Ди Јесоло - најголемиот и најмодерен туристички комплекс на Италија. Ноќевање.
03.03.19 Појадок. Целодневен излет со брод од Punto Sabione до Венеција и панорамско разгледување на градот со локален водич: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, мостот на воздишките, мостот Риалто, каналот Гранде. Слободно попладне на волшебниот ВЕНЕЦИЈАНСКИ КАРНЕВАЛ - најголемата туристичка атракција како и можност за возење со Гондола – симболот на Венеција. Враќање во Лидо Ди Јесоло со брод. Ноќевање. 
04.03.19 Појадок. Факултативен излет до Верона - градот на Ромео и Јулија. Панорамско разгледување на градот: големата арена, куќата на Јулија, плоштадите Бра, Ербе и Дел Сињори, замокот Векио итн. Поаѓање за Македонија со попатна посета на  најпознатиот шопинг центар во Италија - Палманова , па преку Словенија, Хрватска и Србија. ноќно возење со попатни паузи. 
05.03.19 Пристигнување во Македонија во пладневните часови.

Цена: 7900 денари

Во цената се пресметани следните услуги:
• автобуски превоз на дадената релација
• 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* во Лидо Ди Јесоло или Кавалино (Венеција).
• панорамско разгледување на Венеција со локален водич
• придружник на екскурзијата
• 
Во цената не се пресметани следните услуги:
• задолжително патничко здравстевно осигурување без франшиза 
• превоз со брод до Венеција од Punta Sabione (Лидо Ди Јесоло) - 15 евра
• целодневен излет до Верона - 15 евра 
• влезници за културно историските споменици

 Напомена: Рок на пријавување до 11.02.2019 година.
 

Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување

Ова е пример текст. Заменете го со ваша содржина. Само кликнете врз ова поле и додадете свој текст.