Сигурна реализација

 

 
Хит програма 
Ограничени места
 

КРСТАРЕЊЕ (All Inclusive) - СЕ ВКЛУЧЕНО НА БРОД , ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ , ПРИСТАНИШНИ ТАКСИ И БАКШИШИ, ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА,ЕКСКУРЗИЈА КРИТ ,  КУШАДАСИ ЕКСКУРЗИЈА ЕФЕС  ,ШАТЛ МИКОНОС...Пиреа (Атина) Миконос – Кушадаси – Патмос – Крит (Ираклион) – Санторини Пиреа (Атина)

      ** Организиран превоз од Битола **

     термин: 31 октомври -2019 ( четврток ) поаѓање од Битола во 19.00ч  
(цена: 456 еур)

All inclusive hrana i pijaloci + zabavni programi na brod kruzer + ekskurzii na najposakuvanite grcki ostrovi + Patmos ostrovot -( spored FORBS magazinot Patmos e proglasen za najidilicno mesto vo Evropa , a teoloski ,gledano od site stranina na ostrovot , pesterata na apokalipsata, manastirot na Sv Jovan ...) +-Kusadasi - Efes , + shoping ...

Брод крузер – CELESTYAL OLYMPIA

 

31.10/2019 (четврток) - Состанок  на групата  во 19:00 ч и поаѓање за Пиреа(Атина -Грција), царински формалности , попатни паузи.

01/11/2019 (петок) - Пристигнување во Пиреа (Атина) во раните утрински часови,слегување од автобус ( автобусот останува на пристаниште во Pireus  до  завршувањето на крстарењето  припрема на групата за чекирање на бродот околу 08.30 ч, качување на бродот крузер, сместување во кабини, почеток на крстарењето , храна, пијалоци, анимации, уживање, индивидуални активности ...

 

 

     ITINERARY DETAILS
      

DAY 
(ден)

  PORT
         (пристаниште)

   Arrive (пристигнување)

        Depart
     (поаѓање)

 01.11  (ПЕТОК)

          Piraeus (Greece)

               -

      11:30

 01.11 (ПЕТОК)

         Mykonos (Greece)

           18:00

      23:00

 02.11  (САБОТА)

         Kusadasi (Turkey)

           07:30

      13:00

 02.11   (САБОТА)

         Patmos (Greece)

           17:45

      21:30

 03.11  (НЕДЕЛА)

         Heraklion (Greece)

           07:00

      12:00

 03.11  (НЕДЕЛА)

         Santorini (Greece)

           16:30

      21:30

 04.11 (ПОНЕДЕЛНИК)

         Piraeus (Greece)

           07:00

          -

 

     
ПОЈАДОК НА БРОДОТ , А ПОТОА 
ПРИПРЕМА И СЛЕГУВАЊЕ ОД КРУЗЕРОТ 

 

 

 04.11- (ПОНЕДЕЛНИК)       

        
Качување во автобусот кој чека одма до бродскиот терминал 
и  се оди на разглед на Пиреус и Атина со локален водич 


Факултативна  посета на  ресторан таверна со грчка музика и ручек 

 

 

 

 
 

04.11- (ПОНЕДЕЛНИК)    

Во попладневните часови  * Поаѓање за Битола 
Пристигнување во ноќните часови.

           

 

 

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
Организиран превоз - Битола - Пиреа (Атина) - Битола
Сместување во внатрешни кабини (сместување во надворешна кабина + 70 еур)
- All Inclusive Пакет (појадок, ручек , вечера , измеѓу оброци )
- Неограничено конзумирање на алколни и безалкохолни пијалоци
- Дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација,
 забавни програми , претстави , музички програми во барови , анимацији   (јога, танц, итн) 
- Користење на базен( согласно временските услови) фитнес центар и сауна
- Пристанишни такси
- Бакшиши
Шатл автобус на Миконос
 - Шатл бродче до Санторини 
-
Шатл бродче до Патмос
Полудневна  екскурзија во Кушадаси: 
Ancient Ephesus through the ages - Hellinistic and Roman (Антички Ефес низ вековите - хеленистички и римски)
Полудневна екскурзија на Крит/Хераклион
Minoan Palace of Knossos - 1st European civilization (Минојска палата на Кносос - 1-ва европска цивилизација)
Посета - разглед на Пиреа и Атина со локален водич 
-Придружник од агенција


  НЕОГРАНИЧЕНО КОНЗУМИРАЊЕ НА ПИЈАЛОЦИ

ПИЈАЛОЦИ  (by the glass)
 
 • Газирана и негазирана вода
 • Газирен сок: Кока Кола, Спрајт...
 • Ice Tea
 • Сок (свежо исцеден сок од портокал се нуди со додадена цена)
 • Неалкохолни коктели: широк спектар на безалкохолни коктели
 • Кафе: Кул и егзотични кафиња, вклучително и Еспресо Фреддо, Капучино Фредо, Фрепе, и аис кафе
 • Топли пијалаци: широк спектар на популарни безалкохолни кафиња (еспресо, капучино, филтер, лате, грчко/турско кафе), топло чоколадо и чај (различни вкусови)
 • Грчки вкусови: Разновидни грчки пијалаци


   Жестоки Пијалоци
 • Виски: Џони Вокер, Ред Леибол, Џим Бим, Ј&Б
 • Џин: Бифитер и Гордонс
 • Рум: Бакарди и Хавана клуб 3 години
 • Водка: Смирноф и Столичнаја
 • Текила: Хозе Куерво Бело
 • Мартини катче
 • Грчки вкусови: Егејски коктели и ексклузив Мартини
 • Меѓународни Коктели: Caipirinha, Блади Мери, Мај Таи
   
  Пиво и Вино
 • Пиво: Пиво наточење и неалкохоно пиво (Draught Beer & Non-Alcoholic beer)
 • Вино: Бело/Црвен/Розе

  Ликери
 • Порти
 • Шери и аперитви: Сандеманс
 • Campari
 • Пастис
 • Разновидни бренди, коњаци и шотс (кратки)
 • Автентични грчки ликери

  Цена: 456 еур (28.270, ден) (за сместување во внатрешна кабина , за сместување во надворешна + 70 евра


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО :
- Патничко осигурување
-  Услуги во салон за убавина и спа центар
- Интернет
- Медицински услуги 
- индивидуално користење на екскурзии кои бродот ги организира како факултативи со доплата
- влезници 
- Санторини -факултативно карта за качување со жичара - 5 евра по правец , 2 правци - 10 евра
- Патмос - факултатива за посета на пештерата на апокалипсата и манастирот 


Оваа програма има многу ограничени места. 


НАПОМЕНА : ПАСОШОТ МОРА ДА  БИДЕ ВАЛИДЕН МИНИМУМ УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА СЛЕГУВАЊЕ ОД БРОДОТ .

Податоци за бродот :

Бродот
CELESTYAL OLYMPIA  има 306 внатрешни кабини ,  418 надворешни кабини , 9 апартмани со балкон ,капацитет за  1.664 , патници , 7 лифтови , 10 патнички дескови - пултови .

Сите кабини се опремени со клима уред, туш, WC, ТВ, телефон, сеф и фен за коса; сите апартмани имаат када и мини бар.