Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=61.8 MKD).
 
Во цената е вклучено:
1 ноќевање со појадок и вечера по лице
Kористење на базен, фитнес, сауна, парна бања, џакузи.
Хотелско осигурување и 9% ДДВ
 
Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој 1 € возрасен / 0,5 € деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 65€ eur / возрасен, 40€ / дете (2-13г.)
 
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 29.12-03.01.2018.
 
Максимален број на лица:
Еднокреветна соба - 1 лице
Двокреветна соба - 2 + 1 лице
Семејна соба - минимум 3 целосно плаќаат , максимум 4 + 0 лица
Aпартман со една спалнa - мин. 2 возрасни, макс. 3 + 1 лице
Апартман со две спални - мин. 4 возрасни, макс. 5 + 1 лица
 
Попусти:
Деца до 1,99 години - бесплатно. Беби кот - бесплатно
Дете 2 - 12,99 год. сместени на дополнителен кревет со 2 возрасни лица во двокреветна соба / апартман - 10,00 евра дневно
Дете 2 - 12,99 год. се смести на редовно легло во двокреветна соба - 40% попуст
Дете 2-12.99 г.  на редовно легло во семејната соба - 50% попуст
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба / една спална APP - 30% попуст
4-ти возрасни во семејната соба - 30% попуст
 
 Попусти за рана резервација :
15% попуст за рано  резервирање за сите резервации направени од 01.10.2017 до 15.10.2017 и целосно платени до 30.10.2017
10% попуст за рани  резервации за сите резервации направени од 16.10.2017 до 15.11.2017 и целосно платени до 30.11.2017
 
  Попусти за рана резервација НЕ се валидни за додатоците.
 
Попусти:
7 = 6, 8 = 7, 9 = 8, 10 = 9, 14 = 12, 12 = 10 важи за пристигнувања од 01.03.2018 до крајот на сезоната
 
Додатоците може да се комбинираат со попустите на EB!
 
Политика за откажување
Пенали не се плаќаат за откажување  5 дена пред пристигнувањето за периодот:
22.12.2017 - 28.12.2017 и 04.01.2018 - 10.01.2018
По овој период се применува надоместок од 2 ноќевања
 
Пенали не се плаќаат за откажување  30 дена пред пристигнувањето за периодот:
29.12.2017 - 03.01.2018
По овој период се наплаќа 100%
 
Пенали не се плаќаат за откажување  7 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.11.2018 - 31.01.2018 и 01.03.2018 - 25.03.2018
По овој период се применува надоместок од 2 ноќевања
 
Пенали не се плаќаат за откажување  5 дена пред пристигнувањето за периодот:
02.02.2018 - 28.02.2018
По овој период се применува надоместок од 2 ноќевања
 
Не доаѓање на гостите во хотелот во резервираниот термин се плаќа 100% .

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма