Цена: 10800,00 ден.

Нова 2020 година
 
ВИЕНА - Братислава

 
ВИЕНА - Една од најстарите метрополи во срцето на Европа, некогашен главен град на Австро - Унгарската Монархија, посетен од милиони туристи поради многубројните културно историски споменици, дворци, град во кој живееле Моцарт, Бетовен......

29.12.19 Поаѓање во 14.15 ч со туристички автобус, преку Србија, Унгарија, ноќно возење со попатни одмори.

30.12.19 Пристигнување во Виена во предпладневните часови, панорамско разгледување на Виена со локален водич: булеварот Рингштрасе, палатата Хофбург, Парламентот, Виенската опера, катедаралата Св. Стефан, шарената куќа Хундервасер, дворецот Белведере... Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални прошетки и уживање во предновогодишната атмосфера низ украсените улици на Виена. Ноќевање.

31.12.19 Појадок. Факултативна посета со локален водич на дворецот Шенбрун – познатата летна Хазбуршката резиденција од 1700 г., еден од најубавите во Европа. Потоа факултативно посета на забавниот парк Пратер (во зависност од времето). Враќање вo хотел, слободно време за одмор и подготовки за дочекот на Новата Година. Вечерта трансфер со автобус до центарот на Виена за прослава на Новата 2020 год. на Плоштадот
Ратхаус
. Враќање вo хотел по полноќ. Ноќевање.

01.01.20 Појадок. Слободно препладне во центарот на Виена каде ќе има можност да се следи Новогодишниот концерт на видео бим. Тоа е незаборавно доживување со Концерт на Виенската филхармонија, чија музика ќе ве натера да заиграте валцер и да се напиете традиционално греано вино. Потоа поаѓање за Братислава – главниот град на Словачка, каде можи да се видат: Стариот град, Михалска порта, стариот плоштад, Братиславскиот дворец... Поаѓање за Македонија преку Унгарија, Србија, ноќно возење со попатни паузи.
02.01.20 Пристигнување во Македонија во пладневните часови.
 
 
ЦЕНА: 10800 денари
Во цената е вклучено:
- автобуски превоз на дадената релација
- сместување во хотел со 3* на база 2 ноќевања со појадок
- разгледување на Виена со локален водич
- лиценциран придружник на групата
Во цената не е вклучено:
- задолжително патничко здравствено осигурување без франшиза – 250 денари
- излет со водич до дворецот Шенбрун 10 € + доплата за влезница на лице место,
 
- превоз и посета на забавниот парк Пратер - 5 €
- посета на Братислава - задолжитена доплата – 5 €  
- влезници за културно историските споменици
 
За реализација на програмата потребен е минимум од 40 патници.
Напомена: Рок на пријавување до 14.12.2019 година. 
Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно Новогодишно патување.

 

Сите есенски патувања

Дестинации

Чартер програма