ЗИМА 2019
ХИТ ПОНУДА
 
БАНСКО - (БУГАРИЈА)

ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4*
 

                             
 

Се наоѓа на 500 метри од гондола и од центарот на Банско.
 
 

ТЕРМИНИ:

15.12.2018 / 22.12.2018 –  7 ПОЛУПАНСИОНИ  -  123 € во студио, 135 € во апартман
 
17.12.2018 / 22.12.2018  -  5  ПОЛУПАНСИОНИ  -   99 € во студио, 109 € во апартман

03.01.2019 / 10.01.2019  -   7 ПОЛУПАНСИОНИ  - 182 € во студио,197 € во апартман
 
10.01.2019 / 20.01.2019  - 10 ПОЛУПАНСИОНИ   - 225 € во студио, 244 € во апартман
 
13.01.2019 / 20.01.2019  -   7 ПОЛУПАНСИОНИ   - 169 € во студио, 179 € во апартман

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ  на база   57 и 10 ПОЛУПАНСИОНИ Во цените е вклучено :
- појадок и  вечера ( шведски стол)
- туристичка такса - вклучена во цената
- бесплатно користење на сауна, базен, џакузи фитнес, WI – FI.
- шатл превоз -  хотел – гондола - хотел


Услови за деца и трет возрасен :
ДЕЦА со родители: 0 - 5.99 год. гратис
Прво дете од 6 - 11.99 год – 50 %, второ дете од 6 - 11.99 - гратис
Лица над 12 год. плаќаат 70 %, користат: храна и дополнителен кревет.

 ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ САМО ЗА ТЕРМИНИТЕ:
15 и 17.12.2018 со враќање на 22.12.2018 год.
03, 10 и 13 01.2019 со враќање на 10, 13 и 20.01.2019 год.
Возрасна особа плаќа - 1600 денари  ,  деца од 2 до 14 години 1000 ден.
Можност  за  изнајмување на ски - опрема од  агенција 
чизми + ски (карвинг) + стапчиња 600 денари за 7 дена.
 
Доплата - патничко здравствено осигурување  (без франшиза со вклучена спортска незгода), а за деца до 18 год  200 ден. (задолжително)