СУПЕР ХИТ ПОНУДА
ЗИМА 2019

КОПАОНИК

Вила ИВАНОВИЧ – БРЗЕЧЕ

 

ЦЕНА  :  129  ЕУР = 7950 ДЕН. = 7 ДЕНА - 6  ПОЛУПАНСИОНИ
ПОЈАДОК (шведски стол)  и  ВЕЧЕРА

 

ТЕРМИН: 13 – 19 ЈАНУАРИ  2019 година

КОПАОНИК  е најголем планински масив  и Национален парк во Србија, најпознат туристички скијачки центар во Србија.
 
БРЗЕЧЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Жичарите Бела река 1 и 2 го поврзува Брзече со централниот ски центар Копаоник, а на секои 60 мин. има автобус од Брзече до Копаоник.            
                         
Вила Иванович се наоѓа на 1100 м.н.висина , на 350м.од жичарата Бела Река  опкружена со букова и борова шума. Тоа е објект со дво,тро и четворо креветни соби и апартмани(54 кревети), секоја соба со тв,сопствено купатило, WI-FI, ресторан со домашна кујна,паркинг,скијашница....

     
ТЕРМИН: 13 – 19.01.2019 година

Поагање во 22.00 часот на 12.01.2019г.

Деца со родители од 0 - 3 год. гратис - не користат ништо, од 3 - 7 год. плаќаат – 30 % без кревет ; деца од 3 - 07 год. плаќаат 50 % - користат: храна и кревет, деца од 7 - 12 год. плаќаат 70 % - користат: храна и кревет.
Доплата за туристичка такса 1 еур на ден на рецепција...

ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ  ПРЕВОЗ

Повратен билет за возрасни - 2400 денари,

 За деца до 14 години 1400 денари
+  х 200 ден. по ден за превоз од Брзече до ски-терените
 
 
Доплата за патничко здравствено осигурување.Патничкото осигурување е задолжително.
Цени за вила Иванович во другите термини-индивидуално:
 03.01.2019 - 25.02.2019 год.-  25 еур за полупансион по лице во 1/2 соба. Условите за деца како горенаведеното
 
 -  Изнајмување на ски опрема  агенција : чизми + ски (карвинг)+стапчиња = 600 ден
-   Сместувањето е во 14.оо часот, а напуштање на собите во10.оо часот.